Диво-щеплення

Сам собі садівник

ДИВО-ЩЕПЛЕННЯ

Людина різними способами допомагає природі в поліпшенні та прискоренні розмноження рослин. І один з найважливіших, найцікаві­ших способів — щеплення.

Садівник патриція Латрона вмів щепити гілочку з яблуні на грушу. Де він навчився? Хто перший запропонував щеплення? Мовчить, не каже історія. «Висячі сади» Семіраміди і Навуходоносора люди назвали «сьомим дивом світу». Яким же дивом треба назвати сьогодні щеплення, знайдене невідомо ким і коли, але без якого сьогоднішнє садівництво неможливе взагалі. Адже з насінини будь-якого найкращого сорту яб­лук, груш, слив, черешень, абрикосів чи іншої плодової, ягідної культу­ри чи троянди одержуємо дичку!

«Як розмножити корисний плодом, гарний і багатий цвітом сорт?» Пошуки відповіді на це питання привели людину до експериментів, і сьогодні садівник має в своєму розпорядженні все для успішного роз­множення плодових, ягідних і декоративних рослин.

А з чого починала людина? Аналізуючи досягнуте, можна стверджу­вати, що найперші методи щеплення людина запозичила в природи. Лю­дина бачила зімкнуті гілки, які зрослися між собою. Тепер цей метод називають «зближенням» або «облактіруванням».

Рекомендуємо також переглянути: